© 2023 by Skyline

Proudly created with Wix.com

BOHEMIA DIVIDE
2020
Sledujte
26.9.-3.10.2020

Bohemia Divide 2020 se uskuteční v termínu 26.9. – 3.10.2020.

Startovat se tentokrát bude v sobotu, aby se v součtu s pondělním svátkem ušetřily 2 dny dovolené. Trasa se bude opět mírně měnit (30 % nových úseků) - osvědčené hitovky zůstanou zachovány. 

 

Limit závodníků jsme navýšili na 125, s tím že pro zahraniční účastníky bude vyhrazeno 30 míst (v případě nenaplnění bude dodatečně doplněno náhradníky).  Závodníci letošního ročníku se mohou přednostně přihlásit mailem do 21.12.2019.

 

Standardní registrace bude spuštěna 1.1.2020 ve 20:00 přes formulář vystavený na tomto odkazu https://bohemiadivide.wixsite.com/czech/registrace.

 

Startovné zůstává stejné tj. 2000 Kč a zahrnuje i tracker pro online sledování.

Shrnutí BD 2019 

Dne 22.2019 odstartoval z jihočeského Vyššího Brodu 2.ročník cyklistického ultra maratonu Bohemia Divide. Stejně jako u obdobných akcí, které nesou ve svém nazvu anglický výraz „DIVIDE“ (rozdělení předěl), trasa rozděluje území Čech od nejjižnějšího místa po nejsevernější kótu republiky. Závod letos měřil 720 km a účastníci na ní museli překonat 14 km převýšení.

Na start se postavilo 78 cyklistů ze 7 států (ČR, Německo, Francie, USA, Velká Británie, Maďarsko a Nový Zéland). Trasa většinou vede po zpevněných cestách, ale vyskytují se zde i strmá kamenitá stoupání, kde je kolo nutné i tlačit. Organizátoři se snaží zavést účastníky na místa, která jsou i zajímavá z pohledu vnímavého turisty nebo někoho kdo chce poznat opravdové krásy České republiky. Letos podobná místa zahrnovala hrad Rožmberk, průjezd klášterem Zlatá Koruna, horu Kleť, zámek Kratochvíle, Brdy, Křivoklátsko, industriální Kladno , Říp, Kokořínsko, Máchovo jezero, bývalé letiště Hradčany, Ještěd, Lužické hory, saská lázeňská městečka Oybin a Jonsdorf a Šluknovský výběžek s nejsevernějším místem tzv. „Nordkap“. 

Do cíle ve varnsdorfském pivovaru Kocour nakonec dorazilo 58 cyklistů. Nejrychleji přejezd přes Českou kotlinu zvládl český expat Martin Střelka (žijící nyní na Novém Zélandu) za neuvěřitelné 2 dny a 6 hodin, druhý se v cíli objevil dvojnásobný vítěz legendárních 1000 mil Radek Musil a bronzovou pozici obsadil Petr „Piškot“ Novák. Mezi ženami zvítězila Jitka Brunnerová v čase 3 dny a 23 hodin, následovaná Katkou Holou a francouzskou reprezentantkou Patricií Berthelier. Uznání si ale zaslouží všichni, kteří se na trasu bez zabezpečení vydali a našli si v ní své individuální obohacení.

Bohemia Divide je akcí, která zavírá bikepackingovou sezónu v České republice a cílem organizátorů bylo především připravit „vyjížďku bez limitu“, která udělá radost z cestování a zároveň zdůrazní kamarádskou atmosféru podobných akcí, kde vznikají přátelství na celý život.

 Bohemia Divide 2019 skončila, ať žije Bohemia Divide 2020.

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now